TURNER ALUMIINIPROFIILIOVET

Rakennusten Sisäänkäynnit, Ovet, Pariovet, Ylä- Ja Sivupielelliset Ovet

Turner Alumiiniprofiiliovet on suunniteltu kestämään.  Erinomainen lämmöneristävyys pitää pakkasen pihan puolella esimerkiksi julkisrakennusten ja kerrostalojen alaovina. Erinomaisen korroosionkestävyyden ansiosta alumiinirakenteiset ovet ovat pitkäikäisiä ja helppohoitoisia.

ALUMIINISET OVIRATKAISUT

Lämpimät ja näyttävät
ALUMIINISET OVIRATKAISUT

Materiaalina alumiini on kevyttä, mutta kuitenkin lujaa ja jäykkää.

• Oven U-arvo jopa alle 1,0 W/(K·m²)
• Runkojen syvyys 78 mm
• Vakiona kolminkertainen lasi
• Myös eteisen ovet (1 kerroslasi)
• Polttomaalaus kaikkiin RAL-värikartan sävyihin
• Sisään ja ulos aukeavat ovet/pariovet
• Täytteet lasilla tai umpiosalla tarpeen mukaan
• Saatavilla myös potkupelti

VALTAKUNNALLINEN AVAIMET KÄTEEN -KOKONAISPALVELUMME:

  1. Mitoitus kohteessa
  2. Vanhan purku
  3. Uusien asennus
  4. Liittymäpeltien asennus
  5. Jätteiden poiskuljetus
Asennuspalvelu

Löydä lähin

Turner-asiantuntija


Vaihdetaanko teillekin uusi alumiiniovet?

Pyydä ilmainen mitoitus!

Tarjouspyyntölomake

Turner-asiakaspalvelu

0207 330 330

info@turner.fi

Turner-edustajasi

Ossi Karjula

Oviremontit, Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

044 5639 850
ossi.karjula@turner.fi

Antti Pekkala

Oviremontit, Itä-Uusimaa

044 5639 859
antti.pekkala@turner.fi

Erik Kukko

Oviremontit, Länsi-Uusimaa

044 2614 648
erik.kukko@turner.fi

Jouni Lähdetniemi

Oviremontit, Pirkanmaa

044 5639 849
jouni.lahdetniemi@turner.fi

Juho Katajala

Oviremontit, Pohjois-Suomi ja Kainuu

044 5639 848
juho.katajala@turner.fi

Kai Pusa

Oviremontit, Päijät-Häme ja Lappeenrannan talousalue

044 5639 837
kai.pusa@turner.fi

Timo Lehtomäki

Oviremontit, Varsinais-Suomi & Satakunta

044 5639 804
timo.lehtomaki@turner.fi

Markus Mustonen

Keski- ja Etelä-Pohjanmaa

050 5928 348
markus.mustonen@turner.fi

Jukka Matala

Turner Door Oy: Myyntijohtaja, Itä- ja Keski-Suomi

050 3532 362
jukka.matala@turner.fi

Jukka Kukko

Pirkanmaa ja Satakunta

050 4642 388
jukka.kukko@turner.fi

Henrik Koivukangas

Pohjois-Suomi

050 4642 344
henrik.koivukangas@turner.fi

Henri Ylönen

Itäinen Uusimaa, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala

050 3091 007
henri.ylonen@turner.fi